KLS: Borac savladao Zlatibor u hali kraj Morave (VIDEO)

Čačak – Borac je u utakmici drugog kola KLS šampionata u hali kraj Morave slavio protiv ekipe Zlatibora iz Čajetine rezultatom 86:78 (22:25, 24:16, 19:14, 21:23).

Gosti iz Čajetine su bolje počeli susret i držali igru, ali i rezultat u svojim rukama, pred kraj prvog dela su imali i plus od osam poena, ali su domaći košarkaši dobrom završnicom prve i furioznim startom druge četvrtine uspeli da dođu u prednost koju su održavali do kraja prvog poluvremena.

U ovom periodu utakmice posebno se istakao Gavrilović koji je postigao 15 poena, a pogađao je i sa distance ali odlaskom do samog obruč na polaganje ili zakucavanje. Treba napomenuti da je u momentima kada je Borac uzimao stvari u svoje ruke, ritam igre diktirao kapiten Marinović.

Treća deonica donela je ponovo bolju igru gostiju koji u jednom momentu dolaze i do koša prednosti, ali je povratak u igru, na ovoj utakmici, fantastičnog Gavrilovića vratio Borcu prednost. Na to su se nadovezali i ostali pa je Borac na kraju treće četvrtine imao 10 poena prednosti.

Gosti se nisu predavali pa je u poslednjoj četvrtini viđena velika borba u kojoj je Borac na kraju u neizvesnoj završnici ipak uspeo da slavi.

Najefikasniji strelac kod Borca bio je Gavrilović sa 22 poena, a pratili su ga Kočović sa 18 i kapiten Marinović sa 16.

Kod gostiju se izdvojio Marojević sa 20 poena.

Borac: Alikadić 3, Popović 3, Đoković R. 20, Đoković I. 5, Gavrilović 22, Majstorović 5, Krsmanović, Prlja 2, Kočović 28, Zekavičić 3, Stamenković, Marinović 16.

Zlatibor: Vorkapić 11, Bjelica 13, Gašić 2, Smolović, Simović 3, Čorbić, Riznić 12, Marojević 20, Rondović 11, Babović 5, Pavlović 2, Karalić.