PLS: Javor i Metalac salvili, Borac poražen (VIDEO)

U utakmici 21. kola Prve lige Srbije fudbaleri Javora su u Ivanjici savladali ekipu Teleoptika rezultatom 1:0 (0:0). A jedini gol su postigli u 48. minutu igre, strelac je bio Dolmagić.

Pobedu su ostvarili i fudbaleri Metalca, koji su na svom terenu slavili protiv ekipe Trajala iz Kruševca rezultatom 3:1 (2:1). Metalac je poveo već u 2. minutu igre preko Vukadina, da bi gosti uspeli da izjednače u 26. minutu preko Jovanovića. Metalac je do prednosti od 2:1 došao sa bele tačke u 40. minutu igre, a strelac gola za rezultat kojim se otišlo na odmor bio je Rovčanin. Metalac je pobedu potvrdio u 63. minutu igre, kada je Grbović postigao treći gol za konačnih 3:1.

Za razliku od Metlaca i Javora, Borac nije imao sreće da ostvari pobedu i osvoji tri boda. Puleni Vladimira Stanisavljevića su poraženi od Sinđelića u Beogradu rezultatom 3:1 (1:0). Domaćin je poveo u 8. minutu, strelac je bio Ivanović, a to je bio i jedini gol u prvom delu igre. U nastavku Borac uspeo da izjednači, igrao se 55. minut kada je Tripković zatresao mrežu domaćina. Međutim domaćin nije dozvolio da Borac dođe do preokreta, pa je u 62. minutu Sinđelić poveo sa 2:1, autogolom Mišića, a pobedu potvrdio u sudijskoj nadoknadi, odnosno u 91. minutu kada je postavljen konačan rezultat 3:1. Strelac gola bio je Janjić.

U narednom kolu Borac dočekuje Zlatibor, Javor gostuje Slobodi u Užicu, dok Metalac putuje na gostovanje Teleoptiku.