KLS: Dunavu ipak duboka Morava

Košarkaši Borca su odigrali svoju 22. utakmicu u domaćem šampionatu i zabeležili 20. pobedu. Nakon poraza u Valjevu, izabranici Jovice Arsića slavili su u hali kraj Morave protiv ekipe Dunava rezultatom 94:85 (25:19,27:17, 13:23, 29:26).

Gosti iz Starih Banovaca usepli su da namuče ekipu iz Čačka iako se to nije moglo naslutiti posle prva dva kvartala kada je borac imao 16 poena prednosti. Međutim, treća četvrtina je u potpunosti pripala gostima koji su uspeli da istope prednost domaćina pa su na 4 minuta do kraja došli na svega koš zaostatka, tada dve trojke jednu za drugom postižu Ilija Đoković i Ivan Gavrilović pa je Borac uspeo da odbije nalet košarkaša Dunava i na kraju relativno mirno privede utakmicu kraju.

U ekipi Borca najbolji košgeterski učinak je imao Kočović posle duže vremena, on je postigao 21 poen, skoro indentičan učinak imao je i Čarapić sa 20 poena, a vredi pomenuti i učinke Ilije Đokovića sa 18 i Ivana Gavrilovića sa 17 poena.

Borac: Đoković I. 18, Čarapić 20, Đoković R. 6, Gavrilović S. 3, Majstorović 3, Popović, Prlja 1, Gavrilovć I. 17, Kočović 21, Aliakdić 5, Krsmanović, Mićović.

Dunav: Nikolić 19, Vuković 16, Dragović 15, Ivić 3, Simić 21, Miljković 3, Drašković 3, Šućov 3, Borović, Planić, Mirović, Kovačević 2.